
GAS MAD PB2-48
Tuotekoodi: 900MADPB248
399,90 €
!!! GAS MAD PB2-48 on järein raggari mitä markkinoilta löytyy !!!
Kotelosta löydät neljä MAD PM2 -sarjan 8" keskiääntä/midbassoa sekä torvidiskantit (PT2-254). Molemmissa on muun muassa kuparirengas, joka vähentää säröä. Tämä kaiutinyhdistelmä toimii loistavasti yhdessä ja tuottaa sekä laadukasta että hullun kovaa ääntä, järkevään hintaan!
Kaikki valmiina – pura paketista, kytke ja soita!
- Neljä 8" midbassoa, kaksi SPL-diskanttia
- 2+2 Ohm
- 600W RMS / 1200W MAX
- Taajuusalue: 70–21 000 Hz
- Herkkyys: 98 dB
- Älykkäät liittimet
- Mitat (LxKxS): 1102 x 233 x 300 mm
Älykästä suunnittelua
MAD PB2-48 on suunniteltu fiksusti! MAD PB2 -sarjan ulkomitat ovat hieman suuremmat kuin sen pienemmällä veljellä, MAD PB1:llä. GAS on säätänyt kotelot syvemmiksi saadakseen tuotettua vielä enemmän midbassoa – jotain, mitä takuulla arvostat. Eikä siinä kaikki. Kotelon päädyistä löydät refleksiportin, joka takaa optimaalisen äänenpaineen. Haluatko asettaa "raggarin" subikotelon päälle tai sen lähelle? Aseta siinä tapauksessa mukana tulevat MDF-levyt paikalleen ja peitä portit. Näin kotelosta tulee suljettu ja se integroituu paremmin subbarisi kanssa.
Neljä järeää 8" midbassoa!
PM2-84:n kehityksessä GAS on ottanut oppia sekä PSM84:stä että sen pikkuveljestä, MAD PM1-84:stä.
Resonanssitaajuus on vaikuttavat 70 Hz! Muotoilu eroaa huomattavasti PM1-sarjasta. Löydät mustaksi pinnoitetun paperikartion, joka on erittäin kestävä – ja tuottaa upean äänen! Polypropeeninen pölykuppi on päivitetty ja koristeltu tyylikkäästi stanssatulla GAS-logolla. Myös runkoa on parannettu, ja se on nyt viimeistelty mustalla tekstuurimaalilla. Jos suunnittelet lisääväsi kaiuttimia – tai diskantteja – mukana on nyt kätevä lattaliitin helpottamaan asennusta.
Uudet MAD diskantit
MAD PB2-48:ssä on täysin uudistetut yhden tuuman GAS MAD luotidiskantit, jotka soivat oikeasti lujaa!
Elementtien yhtenä uudistuksena ovat kaiuttimissa olevat aaltokuvioidut suuntaimet, joiden ansiosta äänenlaatu on entistä parempi, mutta myös äänikenttä on aiempaa leveämpi eli enemmän ääntä, laajemmalle alueelle.
- 1″ (25mm) SPL-diskantti
- 4ohm impedanssi
- Tehonkesto (rms/max): 50 / 100W
- Toistoalue: 2 000 – 20 000Hz
- Alumiinirunko
Uudistetut terminaalit
GAS MAD PB2-48 yksi hienouksista ovat GAS:n AST (Active Smart Terminal) -terminaalit. Uudet terminaalit mahdollistavat sisäänrakennetun jakosuotimen ohittamisen ja tämän ansiosta voit liittää yhteen Raggar Plankaan kaksi vahvistinta, toisen käskyttämään midejä, toisen diskantteja.
On se nyt kumma, jos ei tule ääntä tarpeeksi!!!